Sertifikanızı Ehliyet Kartına Nasıl Dönüştüreceksiniz?

Direksiyon sınavını başarı ile geçen adaylar aşağıdaki adımları takip ederek sertifikalarını ehliyete dönüştürebilir. Bu süreçte dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçip destek alabilirsiniz.

Adım 1:
Aşağıdaki linke tıklayarak sertifikanızın onay alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer sertifikayı göremiyorsanız bu sertifikanızın henüz M.E.B. tarafından onaylanmadığı anlamına gelir ve bir süre daha beklemeniz gerekir.

Sertifika Sorgulama

Adım 2:

Eğer sertifikanız M.E.B. tarafından onaylandı ise aşağıdaki link üzerinden sağlık raporunuzu kontrol etmeniz gerekir. Eğer raporda bir sorun veya eksik yok ise bir sonraki adıma devam edebilirsiniz.

Sağlık Raporu Sorgulama

Adım 3:
Bu adımda ehliyet harcı ödemenizi yapıp ardından dekontunu temin etmeniz gerekir. Ödeme yapmak için herhangi bir Halk Bankası veya Ziraat Bankası şube veya ATM’sine gidip ehliyet sınıfınıza uygun miktarı yatırmanız gerekmektedir. Ödeme yapıldıktan dekontunu lütfen saklayınız.

A Sınıfı Ehliyet Ücreti: 715,40 TL

B Sınıfı Ehliyet Ücreti: 1.461,90 TL

Adım 4:

Aşağıdaki gerekli dokümanları temin ettikten sonra Nüfus İdaresi Müdürlüğü’nden randevu almanız gerekir.
1. 1 adet biyometrik fotoğraf
2. Kimlik belgesi
3. Ehliyet harç dekontu

Nüfus İdaresi Müdürlüğü Randevu Alma

Uyarılar:

1. Nüfus müdürlüğüne başvuru yapana kadar ehliyetiniz yoktur.
2. Eğer sertifika alım tarihinizden itibaren sertifikanızı 2 yıl içerisinde ehliyete dönüştürmezseniz sertifikanız iptal edilecektir.
3. Fark ehliyetleri hariç 2 yıl süre ile “Stajyer Sürücü” olduğunuzu unutmayınız. 

İletişime Geç
Canlı Chat
Motosiklet demo sürüş için şimdi iletişime geç!